ارسال رایگان باتری، تعویض باتری در محل، اعزام باتریساز به محل

نحوه باطری به باطری کردن ماشین

باطری به باطری ماشین

در صورت خالی شدن باطری ماشین که نشانه آن صدای ضعیف ناله مانند استارت و یا صدای تیک تیک و استارت نخوردن می باشد  یکی از روش های روشن کردن ماشین باتری به باتری کردن  می باشد که در آن از یک باتری کمکی (معمولا یک ماشین دیگر) استفاده میشود

برای باطری به باطری کردن نیاز به کابل مخصوص می باشد. که دو سر آن گیره های معروف به سوسماری  وجود دارد. بوسیله این کابل قطبهای هم نام باتری ها به یکدیگر متصل میشوند . یعنی قطب منفی به منفی و قطب مثبت به مثبت متصل میشوند . بدین صورت که یک گیره به قطب مثبت باتری خالی و یک سر دیگر آن به قطب مثبت باتری کمکی متصل می شود. و قطب های منفی  نیز به همین ترتیب.  مراقب باشید که قطب های غیر همنام  را به یکدیگر متصل نکنید چون در اینصورت به دزدگیر ، قطعات و مدارات برقی آسیب می زنید.

خود باتری سازها برای باتری به باتری کردن و موازی کردن دو باتری به یکدیگر از شگرد زیر استفاده میکنند . لطفا دقت کنید و بخاطر بسپارید شاید روزی بکارتان بیاید . قطب مثبت باتری کمک به قطب مثبت باتری خالی (دشارژ) شده . قطب منفی باتری کمک به پایه رگلاژ دینام ماشینی که باتری آن خالی (دشارژ) شده . پایه رگلاژ دینام قطعه ای فلزی و هلالی شکل میباشد که کاربرد آن در رابطه با تنظیم شل وسفت بودن تسمه دینام میباشد .

باتری به باتری ماشین

یک پیچ در شیار وسط آن وجود دارد که اگر آنرا شل کنید میتواند در مسیری هلالی حرکت کرده و دینام را کمی به طرفین جابجا کند با این جابجایی ، تسمه دینام هم کمی شل تر یا سفت تر خواهد شد. اگر اتصال دادن گیره سر سوسماری کابل باتری به باتری به پایه رگلاژ دینام برایتان مقدور نبود میتوانید آنرا به مناسبترین نقطه فلزی بدنه اتومبیل که نزدیکترین نقطه به دینام هم باشد اتصال دهید.

برای روشن کردن ماشین با هل دادن ابتدا برق خودرو را با چرخاندن سویچ فعال کنید سپس ماشین را در دنده ۲ بگذارید و سپس از سمت عقب به سمت جلو هل دهید تا سرعت ماشین به حد نرمال برسد و سپس به صورت نیم کلاچ پای خود را از روی کلاچ بردارید و سپس کمی گاز دهید تا ماشین روشن شود.